Puma w Przedszkolu Nr 343 w Warszawie, ul. Warszawska 53

Teatr - nadzwyczajny fenomen pośród naszego codziennego życia.
Puma - tajemnicza, dzika, intrygująco nieuchwytna, fenomen wśród kotów.V Jubileuszowy Przegląd Utalentowanych Młodych Aktorów P.U.M.A.

W naszym przedszkolu po raz piąty gościła PUMA! Nikt się jednak nie bał, ponieważ była ona bardzo łagodna i przyjaźnie nastawiona do przedszkolaków.

Piąty jubileuszowy Przegląd Utalentowanych Młodych Aktorów P.U.M.A. odbywający się w dniach 5 i 6 czerwca 2013 r w Przedszkolu nr 343 w Warszawie przy ul. Warszawskiej 53 był wspaniałą wspólną zabawą w teatr. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pani Dyrektor Teresy Brzezińskiej, rodziców i wszystkich pracowników przedszkola mogliśmy się spotkać po raz piąty. Przegląd poprowadziła Pani Maria Prokopiuk, która obok Pani Iwony Prugar- Fiedorowicz jest inicjatorką i organizatorką przeglądu P.U.M.A. Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Pan Karol Semik Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Pan Wiesław Krzemień Burmistrz Dzielnicy Ursus. Patronat medialny objęli: serwis wolnasobota.pl z Warszawy oraz Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola z Krakowa.

Przegląd powstał po to, aby poprzez zabawę przybliżyć Najmłodszym TEATR, jak również, aby owa zabawa w teatr stała się pasjonującą przygodą, podczas której dzieci mogą wszechstronnie i twórczo rozwijać się. Przegląd poprzedziły warsztaty teatralne dla nauczycieli dzielnicy Ursus zorganizowane w marcu 2013r. w Przedszkolu nr 343 we współpracy z Panią Elwirą Jeunehomme z udziałem Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Skorzystało z nich łącznie 65 nauczycieli.

Podczas przeglądu we wspaniały świat teatru wprowadziły nas dzieci z 16 przedszkoli: z Warszawy, Raszyna, Lesznowoli i Łazów. Mieliśmy okazję obejrzeć kolorowe, rozśpiewane i roztańczone prezentacje sceniczne oraz (co nas bardzo cieszy !) wiele spektakli teatralnych. Mogliśmy więc podziwiać jak mali aktorzy prezentują swoje aktorskie zadania. Jak bawią się, identyfikując się ze swoją rolą poprzez m.in. modulację głosu, czy charakterystyczny sposób poruszania się. Nawet w leginsach potrafiły być zwinnym kotem, bardzo smutnym osiołkiem, rozkapryszoną i zakochaną królewną, czy królem-niejadkiem, bądź wesołą myszką, czy bardzo groźnym wilkiem...... Teatralna zabawa z wyobraźnią uruchomiła kreatywność dzieci, które bawiły, wzruszały i rozśmieszały całą widownię.

Na scenie królował teatr, którego istotą jest, był i będzie zawsze człowiek oraz to co ze sobą wnosi, nawet wtedy gdy ma tylko 3, 4 czy 5 lat. Podczas przeglądu zachwycała również scenografia, kostium, użycie rekwizytu, muzyka (wyszukana, niebanalna, tworząca klimat przedstawianego świata) i różnorodna charakteryzacja. Pojawiły się także próby niestandardowych rozwiązań scenicznych.

Oceny spektakli dokonali członkowi jury w składzie:

Jury biorąc pod uwagę kryteria teatralne oceniło dzieci, ale i pracę osób, których efekt finalny, a więc SPEKTAKL zaprezentowano podczas przeglądu P.U.M.A. Nie było to wcale łatwe zadanie! Trzeba zaznaczyć, że podczas piątego Przeglądu Utalentowanych Młodych Aktorów zostało zaprezentowanych kilka świetnych spektakli. Dylemat był więc ogromny, ponieważ TYLKO 3 spośród nich mogły otrzymać 3 nagrody główne: ZŁOTĄ, SREBRNĄ i BRĄZOWĄ Pumę.

Nagrody główne i wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystej gali w gościnnym Ośrodku Kultury Arsus w dniu 12.06.2013 r. (sponsora przeglądu P.U.M.A). Uroczystą galę uświetnili swoją obecnością Pan Wiesław Krzemień Burmistrz Dzielnicy Ursus - Patron Honorowy przeglądu, Pan Jacek Duchnowski Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus, Pan Henryk Linowski Przewodniczący Rady Dzielnicy Ursus, Pani Marzena Mańkowska wizytator Wydziału Zwiększania Szans Edukacyjnych Kuratorium Oświaty w Warszawie, Pan Bogusław Łopuszyński Dyrektor Ośrodka Kultury Arsus, Pani Aleksandra Magierecka Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Dzielnicy Ursus, Pani Elwira Elwira Jeunehomme - doradca metodyczny Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń w zakresie wychowania przedszkolnego, kształcenia integracyjnego, Pan Jacek Sulewski Redaktor Gazety Flesz Mazowsza, przedstawiciele rodziców Przedszkola nr 343, dyrektorzy przedszkoli uczestniczących w przeglądzie oraz przedstawiciele lokalnej telewizji Internetowej URSUSTV.PL

Organizatorem jubileuszowej gali były inicjatorki przeglądu P.U.M.A. - Maria Prokopiuk nauczyciel Przedszkola nr 343 i Iwona Prugar Fiedorowicz instruktor tańca i umuzykalnienia, jeden z jurorów czterech pierwszych przeglądów. W organizacji imprezy pomagała Katarzyna Cieloch nauczyciel przedszkola, która była m.in. autorem prezentacji multimedialnej z pięciu przeglądów P.U.M.A. zaprezentowanej podczas jubileuszowej gali.

Przy licznie zgromadzonej ok. 400 osobowej publiczności zaprezentowały się dwie nagrodzone grupy przedszkolaków. Wręczono też wyróżnienia i podziękowania dla młodych utalentowanych "aktorów", nauczycieli, instruktorów i opiekunów.

Ze względu na bardzo wysoki tegoroczny poziom spektakli dziecięcych wyróżnienia specjalne otrzymały:
Wyróżnione grupy otrzymały różnorodne pacynki do zabaw w dziecięcym teatrzyku. Dodatkowo, jak co roku, jury wyróżniło dodatkowo wielu młodych aktorów za osobowość sceniczną, opanowanie długiego tekstu i jego interpretację oraz za ładne i wyraźne mówienie. Dostrzeżono także samodzielność dzieci, ich ruch sceniczny i pełne zaangażowania wypełnianie powierzonych im zadań. Dwadzieścia troje wyróżnionych dzieci otrzymało w nagrodę książki.

Dyplomy i podziękowania trafiły również do Niepublicznego Przedszkola Iskierka Ursus, Niepublicznego Przedszkola Iskierka Włochy, Przedszkola Pociecha z Raszyna, Przedszkoli nr 413, 274 i 170, 174 z Warszawy. Wszystkie osoby, które przygotowały dzieci do przeglądu otrzymały dyplomy, a każdy uczestnik przeglądu drobny upominek - mini pacynkę na palec.

Sponsorami przeglądu byli w tym roku: Rodzice Przedszkola nr 343, Ośrodek Kultury Arsus, Teatr Guliwer w Warszawie, Educarium Sp.z.o.o z Bydgoszczy, Moje Bambino Sp.z.o.o z Łodzi, Fundacja Festina Lente i iCzytam Portal najmłodszych czytelników z Warszawy oraz Pracownia witraży z Piastowa.

Sponsorami poczęstunku dla wszystkich uczestników przeglądu byli: Piekarnia z Piastowa; MARIAN-POL Marian z Piastowa, Gospodarstwo Ogrodnicze z Domaniewka oraz MAZOWIA S.C. z Ożarowa Mazowieckiego, SEBEX s.c. z Warszawy oraz IMEX Sp..z.o.o. z Warszawy.

Organizacja przeglądu i gali nie byłaby jednak możliwa bez zaangażowania całego zespołu pracowników Przedszkola nr 343 oraz rodziców.

Uroczystą galę przeglądu zakończył barwny pokaz konfetti oraz wspólny taniec i śpiew wykonany na scenie przez wszystkie zgromadzone w sali dzieci. Okrzykom radości i podziękowań nie było końca. Mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem na przeglądzie lub podczas innej fascynującej przygody, która wprowadzi nas w barwny dziecięcy świat.

Maria Prokopiuk, Katarzyna Cieloch nauczyciele Przedszkola nr 343
Teresa Brzezińska - Dyrektor Przedszkola

Relacje z przeglądu dostępne na stronie www.przedszkole343.waw.pl oraz na stronie UrsusTV.PL

PATRONAT HONOROWY:

PUMA 2013 Patronat Honorowy

PATRONAT MEDIALNY:

PUMA 2013 Patronat Medialny

SPONSORZY:

PUMA 2013 Sponsorzy

SPONSORZY POCZĘSTUNKÓW:

LINKI:

Rok Nazwa Link
2013 P.U.M.A. V - Relacja w URSUS TV Relacja
2013 P.U.M.A. V - Uroczysta Gala Zdjęcia
2013 P.U.M.A. V - Występy Dzień 2 Zdjęcia
2013 P.U.M.A. V - Występy Dzień 1 Zdjęcia
2012 P.U.M.A. IV - Uroczysta Gala Zdjęcia
2012 P.U.M.A. IV - Występy Zdjęcia
2012 P.U.M.A. IV - Wywiad dla Radia Warszawa na temat przeglądu P.U.M.A. Posłuchaj
2011 P.U.M.A. III - Uroczysta Gala Zdjęcia
2011 P.U.M.A. III - Występy Zdjęcia
2010 P.U.M.A. II - Występy Zdjęcia
2009 P.U.M.A. I - Występy Zdjęcia

P.U.M.A. w Internecie


Adres przedszkola:
    Przedszkole nr 343
    Ul. Warszawska 53
    02-495 Warszawa
Telefon:(22) 667 93 66
Witryna WWW:www.przedszkole343.waw.pl
Adres email:p343@edu.um.warszawa.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013